دانلود تجزیه و تحلیل swot فایل ورد (word)


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود تجزیه و تحلیل swot فایل ورد (word) دارای 41 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود تجزیه و تحلیل swot فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

مقدمه

برای بررسی و تحلیل منتقدانه وضعیت موجود در صنعت و ارائه راه حل مناسب ، آن را در قالب یك فرایند حل مسئله Problem solving process بررسی و درگامهای بعدی بر مبنای یك برنامه ریزی استراتژیك تجزیه و تحلیل مینمائیم . فرایند حل مسئله در قالب 9 قدم و بصورت نمودار ذیل میباشد :


نمودار فرایند حل مسئله

با توجه به ماهیت كار و شرح خدمات تعریف شده میتوان 5 قدم از 9 قدم حل مسئله را در این گزارش طی نمود و طی قدمهای بعدی به اراده و تصمیم مدیران ومسولان دارای قدرت اجرایی در صنعت دارد لذا در این قسمت به بررسی قدمهای پنجگانه مذكور پرداخته و رهیافتهای مؤثر برای ببهبود از وضعیت موجود را ارائه خواهیم نمود :
قدم اول : تعیین مسئله
تعریف مسئله در این پروژه از سوی مدیریت شركت‏ نوسازی با هدف بهبود وضعیت موجود در صنعت مطرح گردیده است بدین معنی كه مدیریت مذكور سعی دارد تا با مطالعه وضعیت صنعت مورد بحث ضمن شناخت و عارضه‏یابی برنامه‏ریزیی اجرایی لازم را با توجه به ابزار و امكانات موجود در شركت نوسازی صنایع در جهت ارتقاء صنعت در كشور انجام دهد. آنچه كه مورد بحث در این پروژه می‏باشد شناخت راه‏حلهای توسعه و بهبود با توجه به وضعیت موجود می‏باشد.همانطور كه مباحث در قبلی نیز بدان اشاره گردید عمده مشكل صنعت كشور تامین ماده اولیه مورد نیاز می‏باشد . بنابراین با درك بهتر از آنچه كه در پروژه به عنوان مشكل و مسئله تعریف می‏شود می‏توان در قدمهای بعدی برای جمع‏ آوری اطلاعات و همچنین بررسی استراتژیها روشن‏تر و مشخص‏تر عمل كرد.
علاوه بر مسئله اصلی و كلانی كه از سوی شركت نوسازی صنایع ایران برای صنعت مطرح گردید، با شناخت به عمل آمده از صنعت مذكور كه در بحث بازار هم به نوعی به آن پرداخته شد مشكلاتی نیز وجود دارد كه هر چند برگرفته از ساختار موجود درصنعت می‏باشد ولی می‏تواند به عنوان یك تشدید كننده مسئله مورد بحث در مركز توجه مدیران و تصمیم ‏گیرندگان سازمان قرار گیرد كه برخی از مهمترین آنها عبارتند از:
- عدم برنامه‏ ریزی در مورد تامین مواد اولیه به عنوان ضعف این صنعت در داخل كشور
- نبرد ابزارهای مالی لازم در جهت حمایت تامین كنندگان ماده اولیه
- وجود كارخانه‏ های متعدد با مالكیت بخشهای مختلف و با مدیریت بخشهای خاص نظام
- قدیمی بودن تكنولوژی تعدادی از كارخانه‏های بزرگ كشور
- عدم دستیابی به اطلاعات شركتهای مربوطه، كارخانجات، انجمن‏های صنفی و ... به بهانه‏ های مختلف از جمله‏ محرمانه بودن
- شفاف‏ نبودن هزینه‏ها و درآمدها كه خود سبب می‏گردد كه عملكرد اقتصادی صنعت به خوبی قابل اندازه‏گیری و مقایسه نباشد.
4-2- قدم دوم : تعیین اهداف
از دیدگاه مدیریت استراتژیك، همواره حداكثر كردن سود در كوتاه مدت بهترین راه برای رسیدن به سود آوری و توسعه پایدار نیست بلكه باید بگونه ای عمل نمود كه این سود آوری مستمر و مداوم ودر جهت سیاستهای كلان كشور باشد. به عبارتی، بجای لذت بردن از خوردن ماهی باید چگونگی توربافی و ماهیگیری را آموخت .
اغلب استراتژیستها اهداف بلند مدت را در هفت حوزه زیر تعیین مینمایند كه این اهداف برای صنعت نیز مورد توجه میباشد .


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 44 ]

[ يکشنبه 18 تير 1396 ] 2:48 ] [ علی ]

[ ]

خشکشویی آنلاین خشکشویی آنلاین انجام پایان نامه سئو
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]